2 nejdivnější módní trendy, které chtějí ovládnout svět

woman in gray and white polka dot blazer standing and smiling

Móda se neustále vyvíjí, mění a posouvá hranice. Na světlo světa se tak dostávají trendy, které jsou někdy až moc inovativní a často způsobí poprask ve světě módy. Jenže stačí pár týdnů a z něčeho bláznivého a odmítaného se stane něco, co ovládne celý svět. Pojďme si představit pár trendů, které rozvířily módní vody.

Genderově neutrální móda

Po celá staletí světové módní domy respektovaly myšlenku genderově specifického oblékání. Muži tak nenosili šaty a ženy v minulosti kalhoty. U žen se kalhotová móda postupně dostala do popředí, ale u mužů se do nedávné doby nic nezměnilo. V roce 2016 způsobil americký rapper Jaden Smith poprask. Jeden z nejznámějších módních domů Louis Vuitton ho totiž obsadil do své jarní kampaně, kde Jaden oblékl jejich ikonickou sukni. Postupně se tak do pánských šatníků slavných hvězd začaly dostávat kousky jako jsou korzety nebo krajkové topy.

Foto: Openverse

Známý britský zpěvák Harry Styles pózoval na obálce Vogue v krajkových šatech Gucci a stal se prvním mužem, který se na obálce objevil v dámském outfitu.

Letos na vyhlášení ankety Český slavík si Richard Krajčo přebíral cenu v kostýmku, který také působil spíše dámsky. Navíc dámská kabelka v ruce celý tento dojem podtrhovala. Lidé okamžitě na sociálních sítích začali diskutovat o tom, že zpěváci se k takovým módním úletům obracejí hlavně z důvodu, aby byli zajímaví. Přecijen fotoaparáty přítomných fotografů Richardův outfit zaujal.

Ugly fashion trends

Ideál krásy se neustále mění. Co bylo kdysi krásné se považuje za odpudivé a nehezké věci se naopak dostávají do popředí. Dnešním trendem je, že móda nemá být jen krásná na pohled, ale především má vyjadřovat náš názor. Do popředí se tak dostaly velké a neforemné boty, oversized modely a záplava nesourodých vzorů, volánků a dalších ozdobiček. Ať už jsou to boty na platformě, ponožky v sandálkách, ohromné sluneční brýle nebo šaty, připomínající papírové odstřižky z tiskárny. Tyto modely se nesmazatelně vryjí do naší paměti.

Trend nepadnoucího oblečení se už uchytil a například obrovské oversized sako je něčím, co dámské blogerky a instagramerky považují za ikonický kousek poslední doby.

woman in gray and white polka dot blazer standing and smiling
Foto: Dan Asaki, Pexels

Troufnete si i vy na podobný styl? Nebo zůstanete u léty osvědčené klasiky?