Zapomeňte na nudné tenisky, lodičky nebo páskové sandály. Ty jsou příliš obyčejné a obvyklé. Pojďte si teď s námi udělat rychlý výlet do historie a podívat se, jaké zajímavější typy obuvi se navždy zapsaly do dějin. Spousta z nich se nosí dodnes a možná i vy máte některé z nich v botníku.

Lidé už dávno nechodí bosí, my však začneme až v 60. letech. Tehdy se zrodily první typy obuvi, kterou nosíme ještě dnes. A jaké to byly?

Odstartujeme s kozačkami

V bouřlivých 60. letech se mísilo několik stylů a projevuje se to i v botách. Tehdy se zrodily elegantní kozačky v takové podobě, v jaké je známe dnes. Dřív bývaly těžkopádné, nicméně nové materiály je proměnily.

V tomto období vznikly také tenisky Adidas Superstar s gumovou špičkou.

Jdeme na disco

Sedmdesátky jsou obdobím bot na platformě, které se nehodí pouze na disco scénu. Jsou velmi pohodlné, a proto je dámy nosí i dnes. A v této době se zrodily i další pohodlné boty, kozačky UGG. Největší úspěch měly v americké surfařské komunitě.

Extravagance osmdesátek

Reebok Freestyles, která nosila Jane Fondová, a zářivé lodičky s neonovými ponožkami. My Češi, s ponožkami v sandálech, bychom mohli být šťastní z takovéto módy. Byla však dost extravagantní. Vzpomeňte na netopýří rukávy, účesy na fotbalistu či vycpávky v ramenou.

Mrtvé trendy v 90. letech

Z devadesátek stojí za zmínku vysoké šněrovací Martensky a sandále Birkenstock. I ty se dnes stále nosí, ale jen ve vybraných skupinách. Devadesátky nám nejspíš nedaly žádné boty, které bychom všichni zbožňovali.

Móda nového tisíciletí

Tady už není třeba dlouze vzpomínat, protože baleríny a tolik omílané Crocsy jsou velmi populární i dnes. Jestli jsou nevkusné, nebo jde o skvělý fenomén, už zvažte sami. Ostatně móda je plná hitů, ale i přešlapů.

Krásný přehled ikonických typů módní obuvi připravil e-shop eobuv.cz. Právě u nich také najdete původní infografiku se zobrazením na časové ose.

Načítání...

Diskuze