Správnou volbou módních doplňků oddělujeme skutečné muže od „chlapců“. Těchto 10 základních doplňků by měli zvážit k zařazení do své skříně všichni muži, kteří to se svým stylem myslí vážně.

1) Hodinky

hodinky

Doplňky s praktickou funkcí milujeme všichni. Hodinky jsou králem v této disciplíně. Navíc, hodinky vypadají skvěle vždy a všude. Je tedy samozřejmě potřeba volit s rozumem. S kalkulačkou na ruce hodinkama CASIO za 3.000,- neoslníte nikoho. Není nic horšího než mít k pěknému obleku mizerné hodinky, to už je samozřejmě lepší hodinky nemít vůbec. Pěkné hodinky za odpovídající cenu jsou investicí i vkusným doplňkem.

2) Kravata

kravaty

Čím více kravat muž má, tím lépe. Snáze se pak kravaty kombinují s nejrůznějšími outfity a také s dalšími doplňky. Vyhněte se opět laciným kravatám. Jejich problém je, že vypadají vždy lacině. Ano :-). Z materiálů volte vedle klasické bavlny a hedvábí také další přírodní materiály, to je sázka na jistotu.

Nad polyesterovými kravatami raději ani nepřemýšlejte, to je prostě zlo.

3) Peněženka

penezenka

V článku 11 chyb v oblékání mužů jsme již kritizovali naducané peněženky plné kartiček, drobáků a všeho možného. Pokud máte peněženku plnou bankovek, určitě máte i peníze na opravdu kvalitní peněženku a to nejlépe z kůže.

Naším soukromým typem jsou peněženky od českého výrobce DannypStyle.cz, které velmi slušně bodují v zahraničí. Jedná se o tenké peněženky, které tenkými také zůstanou. Nestane se vám, že by po čase používání materiál povolil a uvolnil se a ztratil tak svůj původní objem. Je to totiž pravá kvalitní kůže.

4) Spona na bankovky

clip

Skvělá alternativa ke klasickým peněženkám je spona na bankovky. Vypadá to opravdu velmi stylově a také značně originálně. Kolik lidí z vašeho okolí nosí například do společnosti právě sponu na bankovky? Určitě ne mnoho.

5) Messenger bag

messenger

… Aneb taška přes rameno. Batohy přenechte školákům, skuteční muži dávají přednost elegantním a praktickým taškám přes rameno. Ideální je samozřejmě zvolit provedení v kůži, nicméně pěkné tašky přes rameno zakoupíte i v jiných přírodních materiálech, avšak jde-li vám o elegantní vzhled, poohlédněte se raději po kůži.

6) Ponožky

ponozky

Bílé ponožky s logem adidas nebo nike jsou zajisté skvělé na sport, ale do společnosti se moc nehodí. Loga sportovních značek k dospělému muži pro společenské odívání prostě nepatří. Ponožky nejsou výjimkou. S ponožkami je zábavné si vyhrát. Laďte je s kravatami, motýlky, kapesníčky do saka a budete za krále každého večera.

7) Šála/šátek

scarf

U mužů lehce opomíjený doplněk, který však má skvělou praktickou funkci, kterou není třeba více zdůrazňovat. Sehnat šálu nebo šátek v takřka libovolném designu je v podstatě hračka. Sladit šátek nebo šálu s outfitem je nápaditý způsob, jak se odlišit od davu a vypadat zase o něco lépe. Šály jsou ideální ke kabátům s otevřeným střihem na hrudi. Zahřeje tělo a potěší oko.

8) Pásek

pasek

Další z doplňků, které se jen tak neopotřebují, pokud tedy sáhnete po kvalitě. Pásek nosíme ve stejném odstínu jako obuv. Neměl by chybět k žádnému obleku.

9) Motýlek

motylek

Nebaví vás kravaty? Pak zkuste motýlka. Tradiční doplněk všech elegánů, který nikdy nezklame a vždy zaujme. Naším favoritem jsou v současnosti motýlky Scotch&Soda. Motýlky nemusí nezbytně znamenat nutnost drahého obleku nebo smokingu, stačí blazer, hezká košile a trocha nápaditosti.

10) Sluneční brýle

sunglasses

Sluneční brýle jsou opět doplňkem s praktickou funkcí. Jen je dobré si pohlídat, jestli vám sluneční brýle padnou k tvaru hlavy a obličeje nebo ne. Také je vhodné nekombinovat vyloženě sportovní sluneční brýle s jakýmkoliv městským outfitem. A jak tedy správně volit sluneční brýle napoví tato infografika.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments